Bp Marian Fulman pismem z 25 X 1945 r. polecił ks. Józefowi Gołąbowi organizowanie par. Łubki. Znamiennym faktem w historii naszej parafii jest to, że 18 V 1946 r. bp Stefan Wyszyński złożył swój podpis pod aktem erekcyjnym. Powstała ona z terenów dawniej należących do parafii: Wojciechów, Bełżyce, Kraczewice i Wąwolnica. Równocześnie założono cmentarz grzebalny, powiększony w 1960 i 1976 r. Plebanię i zabudowania gospodarcze wzniesiono w 1948 r. Parafię tworzą następujące miejscowości: Łubki, Łubki-Kolonia, Łubki-Szlachta, Gaj Stary, Góra, Halinówka, Kocianów, Szczuczki-Wieś, Szczuczki Kolonia VI oraz Wólka Łubkowska.
Archiwum zawiera księgi, dokumenty i kroniki prowadzone od 1946 r. Kościół par. pw. MB Królowej Polski i św. Judy Tadeusza został wybudowany w latach 1949-1958 wg projektu inż. T. Witkowskiego z Lublina.
Cegiełka na budowę kościoła Tarcie drzewa Makieta kościoła (1951)
budowa wieży (ok. 1954r.) budow kościoła (ok. 1954r.)
grupa modelowa dla ołtarza Chrztu Polski (ok. 1969r.) ołtarz Chrztu Polski
(od lewej: Marian Litwiński - kościelny, Stanisław Zubrzycki - organista, ks. Henryk Pasieczny)
ukończona budowa kościoła (późne lata 60-te)
Poświecenia dokonał 28 września 1958 r. ks. inf. J. Dąbrowski, a konsekracji bp. Piotr Kałwa 13 VIII 1967r.
Pamiatka poświęcenia kościoła Wnętrze kościoła z pocz. lat 60-ych (ołtarz przedsoborowy)
Budynek murowany, jedna nawa z sześcioma zagłębieniami, utworzonymi przez 2,5-metrowe ściany podtrzymujące sklepienie, styl nowoczesny. Wewnątrz kościoła początkowo ołtarz “przedsoborowy” i ambona nad prezbiterium (nie ma jej dzisiaj). W 1967 r. wymieniono pokrycie kościoła z dachówki na blachę. Jedna wieża zdobi fronton, mała wieżyczka znajduje się nad nawą. Budynek kościoła ma dwie zakrystie (po stronie południowej i północnej prezbiterium).
Budowa kościoła była szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności parafialnej. Wiele osób podkreśla, że wybudowanie budynku kościoła w latach stalinizmu prawie graniczyło z cudem. Praktycznie cały materiał budowlany pochodził albo z darowizn, albo ze specjalnie w tym celu zbudowanej cegielni. Prace budowlane trwały bardzo długo i były wykonywane w dużej mierze przez parafian, ale efekt końcowy jest imponujący. Wspólne budowanie było ogromnym czynnikiem, który zintegrował mieszkańców parafii, którzy pochodzili dotychczas z różnych parafii.
W prezbiterium umieszczono współczesny ołtarz murowany (projekt i wykonawstwo Wanda Pawłowska, 1965 r.) z płaskorzeźbą MB Częstochowskiej (1963 r. Zofia Trzcińska-Kamińska). Sklepienie prezbiterium i nawy głównej w kształcie łuku beczkowego. W zagłębieniu nawy od strony północnej znajduje się chrzcielnica wykonana w Lublinie w 1966 r. (postument i czasza chrzcielna z piaskowca).
Pierwotnie obok kościoła (południowo-wschodni narożnik) była umiejscowiona dzwonnica w postaci żelaznej kratownicy wg projektu i wykonania Wojciecha Samborskiego (Lublin 1973). Na dzwonnicy umieszczono 3 dzwony: ok. 70 kg z 1608 r., 130 i 70 kg wykonane w firmie Felczyńskiego z Przemyśla w 1972 r. Dzwonnicę wraz z dzwonami konsekrował bp. B. Pylak w 1972 r.
Na terenie parafii znajdują się kapliczki. Murowana kapliczka w Halinówce – poświęcona przez bp. Z. Golińskiego w 1950, oraz w Kocianowie (1963).
Kaplicą o szczególnej wymowie jest kaplica-pomnik w miejscowości Szczuczki (1953). Kaplica ta została wzniesiona na miejscu byłego budynku szkoły podstawowej w Szczuczkach. W tym miejscu 1 października 1939 r. rozegrała się tragedia – wojska niemieckiego wermachtu dokonały masowego mordu na ludności cywilnej Szczuczek. Grupa 90 osób – mężczyźni w wieku od 16 roku życia zostali zamknięci w drewnianym budynku szkoły, rozstrzelani i spaleni. Z relacji świadków wynika, że wielu z pomordowanych było spalonych żywcem, gdyż nie zginęli w trakcie strzelaniny. Z pogromu cudem udało się ocaleć trzem mężczyznom.
25-lecie kapłaństwa ks. kan. Henryka Pasiecznego
Grupa ministrantów z ks. Dudkowskim (lata 50-te ??) - kto się rozpoznaje, lub kogo rozpoznajecie - napisz: mikrobi70@gmail.com
Nawiedzenie kopii obrazu M. B. Częstochowskiej 14 maja 1972r.
Procesje były zawsze nieodłącznym elementem różnych świąt kościelnych. Poniższe zdjęcia to zapewne procesje Bożego Ciała. Niestety, na zdjęciach nie było żadnych notatek, dat, więc umieszczam je w dowolnej kolejności. Jeżeli ktoś rozpoznaje, kiedy to mogło być - proszę o informację mikrobi70@gmail.com
Procesja nr 1
Procesja nr 2
Procesja nr 3
Procesja nr 4
Wizytacja biskupia (ok. 1976r.)