V Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024r.

1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

Poniedziałek – Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła, Patronki Europy, święto.

Czwartek – Św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła., wspomnienie

Piątek – NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski, uroczystość. Odpust

Sobota – Św. Floriana, męczennika, wspomnienie

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
  2. W piątek odpust parafialny. Suma o godz. 12.00. proszę o przygotowanie uroczystości, włączenie dzieci, młodzieży i dorosłych. Proszę o wykoszenie trawy przed kościołem i posprzątanie schodów i chodnika, udekorowanie krzyży i kapliczek. Korzystajmy z daru odpustu spełniając warunki uzyskania go i ofiarujmy za zmarłego czy za siebie.
  3. W niedziele na mszy o 9.30 spotkanie przed I Komunią.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz.18.30 a w niedziele po Sumie.
  5. W maju zbiórka do puszki Caritas na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
  6. Poświęcenie pól zaczniemy w następnym tygodniu.
  7. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  8. Parafia w Kłodnicy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany. Więcej informacji na plakacie i zakrystii.
  9. Album o kościołach w okolicy do nabycia w zakrystii.
  10. Ofiary na potrzeby Parafii: Tomasz Jędrzejczyk ze Szczuczek, bezimienna. Bóg zapłać!
  11. Za posprzątanie kościoła i ofiarę dziękuję mieszkańcom Halinówki. Bóg zapłać! Na czwartek po mszy zapraszam ostatnią grupę z Halinówki. Później sprzątają mieszkańcy Szczuczek VI Kolonii.
  12. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość. Zachęcam do lektury.
  13. We czwartek na cmentarz odprowadziliśmy Zenobię Marczyńską ze Szczuczek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …